paź 03 2014

Jak radzić sobie z wilgocią w pomieszczeniach?...


Komentarze: 0
Dzisiejszy sposób konstruowania budynków mieszkalnych zachwiał równowagę między oszczędzaniem energii a nadmiernym zawilgoceniem lokali. Skonstruowanie bardzo szczelnych systemów okiennych i dociepleń budynków zaburzyło istniejącą do tej pory równowagę do tego stopnia, że niezbędne stało się doprowadzanie świeżego powietrza do lokali przy pomocy dodatkowych urządzeń. Wilgotność pomieszczeń nie jest negatywnym zjawiskiem. Rzecz jasna pod warunkiem, że jej wysokość jest ściśle określona. Pomieszczenia, w których wilgotność spada niżej niż 60% to pomieszczenia, w których bywanie wiąże się dla nas z małym komfortem. Trochę wyższa wilgotność to z kolei niebezpieczeństwo pojawienia różnego rodzaju grzybów.

W jaki sposób uzyskać prawidłową wilgotność.

Aby przywrócić równowagę w zakresie wilgotności w budynkach stosuje się narzędzia takie jak nawietrzak czy nawiewniki okienne. dodatkowe kanały wentylacyjne gwarantują naszym
budynkom bardziej skuteczną wymianę powietrza, a co za tym idzie przeciwdziałają
nadmiernemu gromadzeniu się w nich wilgoci. Świetnym rozwiązaniem wydają się tu być nawiewniki higrosterowane. Urządzenia te posiadają sterowaną higroskopowo przesłonę wentylacyjną. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu, nawiewnik otwiera lub zamyka otwór automatycznie, w zależności od zawartości wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczenia. Tego rodzaju udogodnienie pozwala również zautomatyzować prawidłową wentylację pomieszczeń. Technika mikrowentylacji wykorzystywana w konstrukcji w zasadzie wszystkich nowoczesnych okien wymaga interwencji użytkownika. Potrzeba takiej interwencji powoduje, że mało osób korzysta z tego systemu. Niezależnie czy zdecydujemy się na ręczne uruchamianie mikrowentylacji w oknach, czy też zastosujemy jedno z pozostałych rozwiązań, efektem zawsze będzie czystsze powietrze w naszym domu.
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz